Erasmus szakmai konferencia

2023. november 8-án a vármegyei szinten meghirdetett „Az érzelmek megélése, kifejezése a 2,5-7 éves óvodás korú gyermekek körében” című szakmai konferenciánkat nagy érdeklődés kísérte. A rendezvény fókuszában, az óvodában mindig jelenlévő és kiemelt fontossággal kezelt érzelmi nevelés állt, melynek egyre nagyobb szerepe van a gyermekkori szocializációban. A konferencián helyi óvodapedagógusokon kívül részt vettek intézményvezetők, tanítók és érdeklődő szülők is. Délelőtti előadóink - Leleszné Sveda Klára Csillagvár Óvoda és Bölcsőde intézményvezetője; Félegyháziné Kathi Ildikó intézményvezető helyettes, mesterpedagógus; Bedőházi Emese-Aranka óvodapedagógus - az Erasmus+ pályázat sikeres megvalósításáról, tartalmi feldolgozásáról adtak számot. Délutáni neves előadóink, - többek között Dr. Kádár Annamária pszichológus, tréner, egyetemi oktató; Dr. Kelemen Lajos pszichológus; Veres-Lukács Lilla Jobb Veled a Világ Alapítvány fejlesztői csapatának tagja és Boldogságóra tréner; Kövérné Toldi Zita nyugalmazott óvodapedagógus, mesterpedagógus – az adott téma fontosságát alátámasztva hitelesítették a konferencia kulcsgondolatát, mely szerint „Támogatni és segíteni kell a gyerekeket, abban, hogy érzelmeiket megtanulják felismerni, megkülönböztetni, megfogalmazni és konstruktívan kezelni őket!”. A pályázat folyamán elért sikerekkel nem beérve szeretnénk a továbbiakban is kiemelten foglalkozni a gyermeki érzelmekkel és az eddig megszerzett tudást és tapasztalatokat előadásokon, konferenciákon, workshopokon kívánjuk eljuttatni az érdeklődő szakemberekhez és családokhoz.